Úvod > Spravodajstvo > Svet > Video: Pri tepelnej elektrárni pri Moskve vypukol silný požiar, plamene zasiahli plynovod (aktualizované)

Video: Pri tepelnej elektrárni pri Moskve vypukol silný požiar, plamene zasiahli plynovod (aktualizované)

Dalšie články v kategórií

12.7.2019 (Webnoviny.sk) -

  • aktualizované 11. júla 16:29


Veľký požiar pri tepelnej elektrárni v okrese Mytišči v blízkosti Moskvy si vyžiadal jednu obeť a najmenej 13 zranených.

Energetická spoločnosť Mosenergo v stanovisku uviedla, že požiar vypukol vo štvrtok ráno na plynovode. Elektráreň zasiahnutá nebola a dodávky do moskovskej oblasti pokračujú v neprerušenom režime.

Z miesta stúpal čierny dym


"Na miesto udalosti vyslali množstvo tímov ministerstva pre mimoriadne situácie. Z miesta požiaru stúpa hustý čierny dym," povedal zdroj agentúry TASS.

Najprv sa odhadovalo, že požiar zasiahol dvesto štvorcových metrov, ale neskôr sa zistilo, že je na ploche do tisíc štvorcových metrov.

Príčinu vzniku požiaru vyšetrujú


Ruské ministerstvo pre mimoriadne situácie uviedlo, že zomrela jedna osoba a ďalšiu museli hospitalizovať s ťažkými popáleninami.

Podľa ministerstva hasiči požiar plynovodu dopoludnia uhasili, avšak plamene sa rozšírili aj na blízko stojacu prázdnu budovu. Príčinu vzniku požiaru vyšetrujú.

Viac k témam: elektráreň, požiar
Zdroj: Webnoviny.sk - © SITA Všetky práva vyhradené.