Úvod > Spravodajstvo > Svet > Islamský štát vyzýva bojovníkov, aby narušili prezidentské voľby v Egypte

Islamský štát vyzýva bojovníkov, aby narušili prezidentské voľby v Egypte

Dalšie články v kategórií

KÁHIRA 12. februára (WebNoviny.sk) - V Egypte sa začalo šíriť video, v ktorom údajní spojenci Islamského štátu (IS) v krajine vyzývajú svojich bojovníkov k útokom počas pripravovaných prezidentských volieb a varujú Egypťanov, aby sa držali ďalej od volebných miestností.

Videozáznam trvá 23 minút a v nedeľu večer sa objavil na webstránkach, ktoré sú známe svojou podporou extrémistov. Jeho autenticitu sa zatiaľ nepodarilo dokázať, podobá sa ale záznamom, ktoré skupina už v minulosti zverejnila.

Odporúčame:
Al-Káida je v niektorých oblastiach väčšou hrozbou ako Islamský štát, tvrdí OSN

Vo videu sa v krátkosti zmieňujú o útokoch, ktoré proti Islamskému štátu spustili vládne jednotky Egypta v piatok, čo naznačuje, že záznam mohol vzniknúť až po tom. Okrem toho obsahuje sekvencie podobajúce sa predchádzajúcim útokom IS na Sinajskom polostrove, ako aj zábery zo zabitia neozbrojených vojakov mimo služby, či mužov podozrivých zo spolupráce s bezpečnostnými zložkami.

S určitosťou sa predpokladá, že marcové prezidentské voľby vyhrá súčasná hlava štátu a bývalý generál Abd al-Fattáh as-Sísí.Viac k témam: Egypt, Islamský štát
Zdroj: Webnoviny.sk - Islamský štát vyzýva bojovníkov, aby narušili prezidentské voľby v Egypte © SITA Všetky práva vyhradené.