Úvod > Spravodajstvo > Slovensko > Foto: Štyria ľudia neprežili čelnú zrážku dvoch áut na východe Slovenska (aktualizované)

Foto: Štyria ľudia neprežili čelnú zrážku dvoch áut na východe Slovenska (aktualizované)

Dalšie články v kategórií

14.7.2019 (Webnoviny.sk) -

  • aktualizované 13. júla 13:47


Konečná bilancia piatkovej dopravnej nehody v katastri obce Turňa nad Bodvou v okrese Košice - okolie sú štyria mŕtvi a traja ťažko zranení.

Ako ďalej agentúru SITA informovala košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová, pri nehode sa zrazilo auto značky Volkswagen Golf, ktoré šoféroval 20-ročný vodič z okresu Košice okolie s autom značky Alfa Romeo, ktoré šoféroval 51-ročný vodič z okresu Rožňava.

Nedal prednosť v jazde


Podľa doterajších zistení vodič vozidla VW Golf viedol vozidlo od obce Drienovec, kde pri odbočovaní z hlavnej cesty na vedľajšiu, smerom do Turne nad Bodvou, nedal prednosť v jazde oproti idúcemu vozidlu Alfa Romeo, ktoré vodič viedol v smere od Turne nad Bodvou na obec Drienovec, následkom čoho došlo k čelnej zrážke oboch vozidiel,“ povedala Mésarová.

Pri nehode podľa polície zahynuli dvaja pasažieri Golfu a traja sa ťažko zranili. Zahynuli tiež obe osoby v Alfe Romeo.

Polícia začala trestné stíhanie


Vodičovi VW Golf bol vykonaný odber krvi na zistenie prítomnosti požitia alkoholických nápojov a iných návykových látok a na mieste mu bol zdržaný vodičský preukaz. Požitie alkoholu u vodiča vozidla Alfa Romeo bude zisťované pri pitve. Celková škoda spôsobená na vozidlách bola vyčíslená na cca 4 500 eur,“ uviedla Mésarová.

Policajný vyšetrovateľ v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. „Bližšie okolnosti, presná príčina dopravnej nehody a miera zavinenia jej účastníkov sú predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestnej dopravy, ktorý bol prítomný na mieste udalosti,“ dodala Mésarová.Viac k témam: dopravná nehoda, hasiči, leteckí záchranári
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Štyria ľudia neprežili čelnú zrážku dvoch áut na východe Slovenska (aktualizované) © SITA Všetky práva vyhradené.