Úvod > Spravodajstvo > Slovensko > Foto: Bývalý hotel Slovan zachvátil požiar, kedysi patril k najluxusnejším v Piešťanoch

Foto: Bývalý hotel Slovan zachvátil požiar, kedysi patril k najluxusnejším v Piešťanoch

Dalšie články v kategórií

PIEŠŤANY 9. augusta (WebNoviny.sk) – Požiar budovy bývalého hotela Slovan v centre Piešťan hasili vo štvrtok popoludní hasiči z Piešťan, Trnavy, Hlohovca a dobrovoľní hasiči z Vrbového.

Kedysi jeden z najluxusnejších hotelov v kúpeľnom meste zachraňovalo podľa riaditeľa Krajského riaditeľstva HaZZ v Trnave Vojtecha Valkoviča desať profesionálnych a päť dobrovoľných hasičov, požiar v krátkom čase uhasili.

Odporúčame:
Príčina jeho vzniku zatiaľ nie je známa, podľa svedkov však v objekte v priebehu dňa prebiehali práce na streche. Keďže ide o národnú kultúrnu pamiatku, ale v dezolátnom stave, zatiaľ nebola stanovená výška spôsobenej škody.

Noblesný hotel bol otvorený v roku 1906 pod názvom Grand hotel Rónai, neskôr bol premenovaný na Grandhotel Royal a potom na hotel Slovan. Hotel mal 180 izieb, salóny, veľké kaviarne a reštaurácie, hudobné miestnosti aj zimnú záhradu. Od roku 1985 je zatvorený a odvtedy len chátra. Objekt je majetkom Slovenských liečebných kúpeľov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Bývalý hotel Slovan v Piešťanoch sa ocitol v plameňochViac k témam: hasiči, požiar
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Bývalý hotel Slovan zachvátil požiar, kedysi patril k najluxusnejším v Piešťanoch © SITA Všetky práva vyhradené.