Úvod > Spravodajstvo > Ekonomika > Apple po kritike odstránil aplikáciu, aktivistom v Hongkongu umožňovala nahlasovať pohyb polície

Apple po kritike odstránil aplikáciu, aktivistom v Hongkongu umožňovala nahlasovať pohyb polície

Dalšie články v kategórií

10.10.2019 (Webnoviny.sk) - Spoločnosť Apple vo štvrtok odstránila zo svojho online obchodu aplikáciu pre smartfóny, ktorá umožňovala aktivistom v Hongkongu nahlasovať pohyb polície. Stalo sa tak po tom, čo oficiálny čínsky denník obvinil spoločnosť z podpory nelegálneho správania sa.

Apple vo vyhlásení uviedol, že HKmap.live odstránil zo svojho obchodu, pretože aplikácia "bola využívaná na zacielenie a napadnutie polície" a "ohrozovanie verejnej bezpečnosti". Ako spoločnosť dodala, aplikácia porušila miestne zákony a zásady Applu.

Kritika Pekingu


Apple je ďalšou zo spoločností, ktoré sa v súvislosti s demonštráciami v Hongkongu dostali pod nátlak Pekingu. Ľudový denník čínskej komunistickej strany v stredu napísal, že aplikácia "sprostredkúva nelegálne správanie sa".

Zároveň sa spýtal "Vedie Apple hongkonských zločincov?" S kritikou Pekingu sa stretla už napríklad aj severoamerická Národná basketbalová asociácia (NBA).

Policajti a slzný plyn


HKmap.live umožňuje používateľom nahlasovať miesta, kde sa nachádzajú policajti, kde použili slzný plyn a ďalšie detaily, ktoré pribúdali do pravidelne aktualizovanej mapy. Ďalšia verzia tejto aplikácie je dostupná pre smartfóny s operačným systémom Android.

Protesty v Hongkongu vypukli v júli. Demonštranti pôvodne protestovali proti pripravovanému, a v súčasnosti už stiahnutému, zákonu o vydávaní ľudí podozrivých z trestnej činnosti do Číny, no neskôr sa zoznam ich prodemokratických požiadaviek rozšíril.Viac k témam: demonštrácie, polícia, protesty v Hongkongu, slzný plyn
Zdroj: Webnoviny.sk - Apple po kritike odstránil aplikáciu, aktivistom v Hongkongu umožňovala nahlasovať pohyb polície © SITA Všetky práva vyhradené.