Úvod > Festivaly > Szidi Tobias & Band - Sedmoláska 2019

Szidi Tobias & Band - Sedmoláska 2019

Dalšie akcie v kategórií

Szidi Tobias &  Band - Sedmoláska 2019
Dátum:
7.5. - 7.5.2019
Čas konania:
18:00
Názov:
Szidi Tobias & Band - Sedmoláska 2019
Miesto:
Beethovenova
Usporiadateľ
Kino Fontána, Piešťany
Popis akcie:
Szidi Tobias & Band – „Sedmoláska 2019“ 07.05.2019 Piešťany KSC Fontána
V kúpeľnom mestečku Piešťany v Kultúrno spoločenskom centre Fontána sa nám predstaví Slovenská  herečka a speváčka Szidi Tobias,ktorá patrí k najvýraznejším  hudobným osobnostiam  spievaného šansónu nielen  na slovensku, ale aj v Českej republike.
Umelecká charizma  a špecifické zafarbenie hlasu sú kombináciou pre silný umelecký zážitok.
Szidi Tobias  pre  svoje publikum koncertuje už niekoľko rokov. Jej umelecký prístup je príznačný  svojou   vyšperkovanosťou a citom pre spájanie textu a hudby, s dôrazom pre detail a zachytenie okamihu.
 
Každý jej hudobný počin je akýmsi spievaným divadlom s mimoriadne silným akcentom na obsahovú zložku. Preto v jej piesňach nachádzame ideálne spojenie textu a hudby vo vynikajúcich interpretačných výkonoch členov  kapely „Szidi Tobias & Band“.
Pre svoje publikum má Szidi Tobias v repertoári skladby z autorskej hudobnej  dielne  Milana Vyskočániho  a prevažnú časť textov napísal Peter Lipovský.
 
V rámci koncertu zaznejú  piesne Szidi Tobias & Band   z albumu  „Sedmoláska“ ako aj staronové  skladby ako: „Okná dokorán“  „Dije“   „Objetí 2“  či pieseň „Já vím“ od Ivana Táslera a mnohé iné. „Idylka“ či „Zimní noci“ alebo „Divá ruža“ rozozvučia naše srdcia. Celý koncert sa bude niesť v atmosfére blízkosti, lásky a priateľstva, emócií, o ktoré sa musíme starať a šíriť ich oblúkom ďalej medzi nás všetkých. „Szidi Tobias “  aj tentokrát budú sprevádzať jej dvorní a verní  muzikanti:
 
Obsadenie kapely:
Szidi Tobias - spev Milan Vyskočáni - autor hudby, gitara, klavír Viliam Majer - akordeón Andrej Gál – violončelo Igor Ajdži Sabo-bicie,perkusie
„Sedm je silné číslo. A láska je to, na čem záleží. Sedmoláska. Sedm je symbol. Symbol pochází z řeckého výrazu symbállein, což znamená spojovat dohromady. Kdysi byl zvyk, že uzavřená smlouva se zaznamenala na hliněnou tabulku, která se rozbila a rozdělila mezi účastníky smlouvy. Při setkání je znovu spojily. Tyto střepy se nazývaly symboly. Z tohoto pohledu můžeme symbol považovat za něco, co označuje spojení věcí, které dohromady vytvoří smysluplný celek. Sedmoláska jako sedmé nebe, sedm dní v týdnu, sedm pečetí.“ Szidi Tobias „Tajemství sedmi hvězd, které jsi viděl v mé pravici, a sedmi zlatých svícnů: sedm hvězd jsou andělé sedmi církví a sedm svícnů je sedm církví.“ (J 1,20) Sedm svícnů je sedm sborů. „A když otevřel sedmou pečeť, nastalo v nebi asi půl hodiny ticho.“ – Zjevení 
Objednať cez TicketPortál